Studio
Urody

Nos to niezwykle istotny element naszej twarzy, bowiem leży w centralnym jej punkcie i często jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę spotykając się z drugą osobą. 

Operacja nosa

Nos to niezwykle istotny element naszej twarzy, bowiem leży w centralnym jej punkcie i często jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę spotykając się z drugą osobą. Nic więc dziwnego, że może być on źródłem kompleksów. Zbyt duży, za mały, szeroki, z garbem, zadarty – bez względu na rodzaj defektu, osoba nim obdarzona czuje się źle i nie akceptuje swojego wyglądu. 

Oferta

Należy wspomnieć także, że zniekształcenia nosa mogą być pierwotne lub wtórne oraz prócz względów estetycznych, wskazaniem do wykonania operacji mogą być problemy z oddychaniem. Dlatego też operacja nosa plasuje się na drugim miejscu – zaraz po operacji powiększania biustu – wśród najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej.

Jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Przebieg operacji plastycznej nosa różni się nieco, w zależności od tego, jaką część będzie ona obejmować – może to być tylko część chrzęstna (np. gdy nos jest spiczasty i za długi) lub też część kostną (np. gdy nos jest za duży lub ma garb). Ponadto wyróżnić można dwie techniki operacyjne – w jednej, zamkniętej, całość przeprowadzana jest przez dziurki nosa, w drugiej zaś, otwartej, wykonywane jest cięcie na słupku nosa. Druga z metod jest powszechniejsza, gdyż mimo większej inwazyjności, pozwala osiągnąć lepsze rezultaty.

Korekta nosa

Korekcja nosa Warszawa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. W metodzie otwartej wykonywane jest nacięcie w kształcie litery „W”, po czym odwarstwia się skórę i kształtuje nos do uzyskania pożądanego kształtu – w zależności od potrzeb zmniejsza część kostną nosa, usuwa garb, modeluje czubek lub prostuje przegrodę nosową. Operację kończy nałożenie skóry, zszycie cięć, założenie opatrunków oraz unieruchomienie nosa.

Przed i po zabiegu

Operacja nosa wymaga kwalifikacji do wykonania zabiegu. Po niej należy wykonać zlecone badania oraz szczepienia. Na kilka dni przed zaplanowanym terminem operacji należy odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi.

Po zabiegu pacjent musi stosować się do wydanych zaleceń. Przez dobę nosi opatrunki, zaś po ok. 7 dniach usuwane są szwy. Nos po operacji zwykle jest opuchnięty i zaczerwieniony, mogą także wystąpić obrzęki i zasinienia pod oczami. W trakcie rekonwalescencji należy unikać słońca oraz nie korzystać z saun i solariów.

Efekty korekty nosa

Operacja plastyczna nosa przynosi oczekiwane i widoczne efekty. Dzięki niej możliwe jest pomniejszenie nosa, jego zwężenie, usunięcie garbu, wyprostowanie skrzywień nosa i przywrócenie jego symetrii, usunięcie krzywizn przegród czy zmiana położenia wierzchołka nosa.
Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zdjęciu opatrunku, natomiast na ostateczne musimy poczekać nawet 12 miesięcy – tyle trwa okres gojenia chrząstek i kości. Po operacji pozostaje niewielka, mało widoczna blizna.

Ile kosztuje operacja nosa?

Koszt korekty nosa jest zróżnicowany i zależy od tego, jaki zakres będzie obejmowała operacja. W przypadku korekcji przegrody nosowej jest to koszt 6 000 – 10 000 PLN, operacja części chrzęstnej lub kostnej nosa wyniesie 15 000 – 18 000 PLN, zaś całkowita lub wtórna korekcja nosa 16 000 – 25 000 PLN.