Studio
Urody

Problem łysienia staje się coraz powszechniejszy – dotyczy już ponad 75% mężczyzn i 40% kobiet. Dla wielu osób jest to defekt, którego nie są w stanie zaakceptować

Przeszczep włosów i problemy łysienia

Problem łysienia staje się coraz powszechniejszy – dotyczy już ponad 75% mężczyzn i 40% kobiet. Dla wielu osób jest to defekt, którego nie są w stanie zaakceptować – włosy są bowiem niezwykle ważnym elementem, mającym duży wpływ na estetykę naszej twarzy. Co więc robić, gdy coraz bardziej pogłębiają się zakola, pojawia się łysienie na czubku głowy lub w szybkim tempie przerzedzają się włosy a stosowanie różnorodnych preparatów kosmetycznych oraz korzystanie z zabiegów małoinwazyjnych nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Skutecznym sposobem jest przeszczep włosów z wykorzystaniem sprawdzonych, bezpiecznych i efektownych metod.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Przeszczep włosów można wykonać na kilka sposobów, przy czym obecnie standardem już staje się metoda FUE – to skrót od ang. Follicular Unit Extraction. Polega ona na wykonaniu przeszczepu włosów przy użyciu nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu nie dochodzi do uszkodzeń mieszków włosowych. 

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym

Na wstępie omawiane są
oczekiwania pacjenta oraz możliwości, jakie stwarza zabieg, jak również
określany jest obszar, z którego zostaną pobrane grafty (jednostki
mieszkowo-włosowe). Następnie miejsce to jest golone, po czym następuje
pobieranie pojedynczych graftów i przeszczep ich w określone miejsce. W zależności
od wielkości obszaru, który podlega zabiegowi, przeszczep włosów może trwać kilka
a nawet kilkanaście godzin.  Ponadto metoda ta pozostawia niewielkie blizny, które ostatecznie przykrywane są przez przeszczepione włosy.

Przed i po zabiegu

Przeszczep włosów metodą FUE nie wymaga specjalnych przygotowań. Konieczna jest natomiast kwalifikacja do zabiegu oraz wykonanie wskazanych badań.

Po zabiegu pacjent postępuje zgodnie z zaleceniami –  szczególnie w kwestii właściwej pielęgnacji i higieny skóry głowy. Przez kilka dni należy unikać spania na obszarze, gdzie dokonywany był przeszczep, ponadto nie używać ręcznika i suszarki w celu wysuszenia głowy. Skóra w tych miejscach może być obrzęknięta i zaczerwieniona, a także  może wystąpić delikatne mrowienie bądź swędzenie. W miejscach nacięć pojawią się niewielkie strupki, które samoczynnie odpadną.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 7 dni

Rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 7 dni, zaś ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie ok. 9 miesięcy. Nie należy martwić się także początkowym ubytkiem włosów, gdyż jest to proces prawidłowy, który najczęściej występuje w 3-4 miesiącu od zabiegu.

Efekty przeszczepu włosów

Przeszczep włosów metodą FUE pozwala osiągnąć zdumiewające efekty – włosy stają się gęstsze, jest ich więcej oraz są w doskonałej kondycji. Przeszczep pozwala skutecznie zwalczyć problem łysienia, zniwelować zakola lub przywrócić bujność włosów na czubku głowy. 

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Ostateczny koszt wykonania przeszczepu włosów metodą FUE uzależniony jest od obszaru poddanego zabiegowi oraz ilości przeszczepionych graftów. Rozbieżność cenowa jest duża i kształtuje się między 8 000 a 45 000 PLN.  Co więcej, efekt jest długotrwały, zaś pozostawione po zabiegu blizny, niemal niewidoczne. Ponadto dzięki wszczepieniu włosów pod odpowiednim kątem, całość wygląda estetycznie i naturalnie.