Studio
Urody

 Mimo swojej inwazyjności, powiększanie biustu jest obecnie zabiegiem wysoce bezpiecznym

Powiększanie biustu, powiększanie piersi

Niestety matka natura nie wszystkich obdarza jednakowo w tym zakresie, stąd też powiększenie piersi należy do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Co ciekawe, jego celem jest nie tylko rozmiarowe zwiększenie piersi, ale również iż odpowiednie wymodelowanie. Mimo swojej inwazyjności, powiększanie biustu jest obecnie zabiegiem wysoce bezpiecznym – pod warunkiem, że wykonuje go wykwalifikowana kadra. Jego efektem jest nie tylko estetyczna i wizualna poprawa wyglądu piersi, ale także – a może przede wszystkim – przywrócenie komfortu psychicznego i wzrost poczucia własnej wartości. 

Jak wygląda powiększenie biustu?

Dostępne są różne metody powiększania biustu, natomiast do najpopularniejszych należy powiększanie piersi implantami oraz powiększanie piersi tkanką tłuszczową. Wybór odpowiedniej metody leży po stronie specjalisty i odpowiada zarówno potrzebom pacjenta, jak i możliwościom oraz indywidualnym predyspozycjom danej osoby 

Dostępne są różne metody powiększania biustu

Chirurg plastyk decyduje również o miejscu i wielkości cięć, które zostaną wykonane pacjentowi, gdy zapadnie decyzja o zastosowaniu implantów.

Powiększenie piersi implantami, a więc specjalistycznymi, odpowiednio uformowanymi wkładkami wypełnionymi – w zależności od rodzaju – solą fizjologiczną lub silikonem i przybierający kształt okrągły lub anatomiczny, to metoda, w trakcie której implanty umieszczane są pod gruczołem piersiowym, bądź też pod mięśniem piersiowym. Odbywa się to w znieczuleniu ogólnym i przez nacięcia w skórze. Po umiejscowieniu implantu pierś jest odpowiednio formowana, zaś rana zszywana.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Drugą z metod jest powiększanie piersi tkanką tłuszczową, a więc materiałem pochodzącym od samego pacjenta. Za jej pomocą możliwe jest przede wszystkim niewielkie powiększenie piersi oraz ich wymodelowanie. Zabieg ten również przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, przy czym w pierwszym kroku, z określonego wcześniej miejsca, jak chociażby brzuch, biodra, uda, pobierana jest tkanka tłuszczowa, która następnie podlega specjalnej obróbce. Następnie tkanką tą wypełniane są piersi.

Przed i po zabiegu

Dwa tygodnie przed powiększaniem piersi należy zaprzestać przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, zaś tydzień przed zrezygnować z palenia papierosów. Ponadto zaleca się stosowanie diety lekkostrawnej, zaś w dzień zabiegu należy pozostać na czczo. 

Ponadto konieczne jest wykonanie serii zleconych wcześniej badań.
Po zabiegu powiększania piersi nie można wykonywać żadnych prac wymagających wysiłku fizycznego przez okres 2-3 tygodni, zaś przez 2 miesiące obowiązuje zakaz uprawnia sportów. Ponadto nie należy korzystać z sauny i solarium, zaś pozostałe zalecenia każdy pacjent otrzymuje bezpośrednio po zabiegu.

Efekty powiększenia piersi

Efekty powiększenia piersi widoczne są bezpośrednio po zdjęciu opatrunków i specjalnego stanika formującego, natomiast wszelkie zasinienia i obrzęki mijają po upływie około 3 miesięcy od zabiegu. Ostatecznego wyglądu piersi nabierają po upływie około 12 miesięcy od operacji. Niezależnie od wybranej metody, są to sprawdzone i bezpieczne sposoby na powiększenie biustu, a do tego niezwykle skuteczne i przynoszące trwałe efekty.

Ile kosztuje powiększenie biustu?

Koszt powiększenia biustu określany jest w sposób indywidualny dla każdego pacjenta i zależny jest przede wszystkim od metody, która będzie stosowana. Decydując się na operację należy liczyć się z kosztami rzędu 15 000 – 28 000 PLN.